Wybierz dla siebie
Kosmetologia estetyczna
Zabiegi medycyny estetycznej:
Mezoterapia igłowa
To jeden z najpopularniejszych, niechirurgicznych zabiegów regeneracyjnych. Stosowana jest dla poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia i rewitalizacji.
Na czym polega?
Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek preparatów mających na celu poprawić kondycję skóry i przywrócić jej zdrowy wygląd.
Wstrzykiwane substancje i preparaty to specjalne „koktajle” zawierające m.in.: witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, L-karnityna czy kofeina oraz wiele innych. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb klienta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Skórę u osób bardzo wrażliwych można wcześniej znieczulić specjalnym kremem znieczulającym.
Na jakie problemy skórne?
Mezoterapię igłową stosuje się w celu odbudowy, odżywienia, nawilżenia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Zmniejsza objawy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie, utarta elastyczności i napięcia oraz zwiotczenie.
Ponadto mezoterapia jest jedną z najefektywniejszych metod usuwania cellulitu i rozstępów oraz redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ po dostarczeniu w głąb skóry aktywnych preparatów poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych.
Mezoterapia igłowa przynosi znaczące rezultaty w zapobieganiu wypadania włosów oraz łysieniu.
Efekty:
Dostarczane skórze substancje aktywne pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, przywracają odpowiedni stopień nawilżenia skóry, poprawiają jej elastyczność i napięcie.
Przywracają skórze młody i zdrowy wygład.
Mezoterapia wspiera modelowanie sylwetki, poprawia jędrność brzucha i wysmukla ciało.
W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 50% przypadków następuje odrastanie włosów.
Częstotliwość zabiegów:
Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu serii zabiegów przez okres od dwóch do trzech miesięcy. Zabiegi wykonuje się najczęściej z częstotliwością 3 zabiegów co 2 tygodnie, następnie 3 zabiegi co miesiąc i zabieg podtrzymujący efekt co 3-6 miesięcy, ale o tym decyduje specjalista.
Skutki uboczne:
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i może pojawić się delikatny obrzęk. Jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt.
Bardzo rzadko w miejscach wkłuć powstają siniaczki lub wybroczyny.
JAKIE SĄ REKOMENDOWANE ZABIEGI DODATKOWE I UZUPEŁNIAJĄCE?
Mezoterapia igłowa stanowi uzupełnienie wielu zabiegów. Bardzo dobre efekty daje w połączeniu z mikrodermabrazją, peelingiem kawitacyjnym i peelingami chemicznymi, które stanowią doskonałe przygotowanie do mezoterapii.
Przeciwskazania:
- ciąża oraz karmienie piersią
- stany ropne i zapalne skóry w miejscu podania
- alergie na stosowany preparat
- opryszczka
- cukrzyca
- choroby nowotworowe
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych
- skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa-ryzyko powstania zwłóknień).
Lipoliza iniekcyjna
Likwidowanie tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) – to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na podaniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte” komórki pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem wykonywanym przez kosmetologa, jest w pełni bezpieczna i nie wymaga przygotowania klienta w domu.
Po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia preparatu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Efektem ubocznym zabiegu mogą być zasinienia po nakłuciach igłą, a także niewielki ból ostrzykniętej okolicy. Miejsce poddane zabiegowi staje się wrażliwsze na dotyk lub ucisk, może również wystąpić świąd skóry. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu. Dolegliwości możemy zmniejszyć, zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciwbólowe.
Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu.
W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle 2-3 zabiegi. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większa. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 3-4 tygodnie.
Po wykonanym zabiegu lipolizy, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu limfatycznego, celem uruchomienia z komórek usuwania tłuszczu i ułatwienia jego transportu przez naczynia chłonne.
WSKAZANIA:
- podwójny podbródek,
- fałd tłuszczu na brzuchu
- tłuszcz na udach, zbyt szerokie uda
- tłuszcz na pośladkach, zbyt grube pośladki
- gruby, otłuszczony „byczy” kark
- tłuszcz wokół pach, poduszeczki tłuszczu okolicy pach
- tłuszcz na kolanach, zbyt grube kolana
- modelowanie sylwetki
- kończyny górne w okolicy tricepsu
- ginekomastia męska
- biodra
- fałdy na plecach (poniżej żeber)
PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża i laktacja
- padaczka
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- ciężkie schorzenia wątroby i nerek
- infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć
- alergia na preparat
- nadmierna otyłość – przed wykonaniem lipolizy pożądana jest redukcja nadwagi prowadzona pod kontrolą kosmetologa.
Osocze bogatopłytkowe
Wskazania do zabiegu Osoczem bogatopłytkowym:
- Rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
- Korekcja zmarszczek i fałd
- Regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
- Nadmierne wypadanie włosów
- Włosy zniszczone, pozbawione blasku
- Wypełnienie blizn potrądzikowych
- Polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii
Opis zabiegu:
Osocze bogatopłytkowe (PRP) to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.
PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej kiwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.
Efekty:
- Młodość i witalność
- Gęstość i napięcie
- Poprawę faktury i kolorytu
- Regenerację i prawidłowe odżywienie
CZY ZABIEG JEST BOLESNY?
Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest odrobinę bolesny. Tak jak podczas klasycznej mezoterapii klient odczuwa ukłucia igłą.
Pierwsze efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym w Lublinie widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech, czterech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy. Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.
SCHEMAT TERAPII:
Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dość szybki i prosty, wykonywany przez kosmetologa. W pierwszej fazie pobiera się, przez osobę uprawnioną, niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po odpowiednim przeprowadzeniu procedury przygotowawczej otrzymujemy ok. 3 ml preparatu.
Osocze bogatopłytkowe przeciwwskazania i skutki uboczne:
Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP charakteryzują się pochodzeniem autologicznym, ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- Choroby krwi
- Nowotwory
- Ciąża i karmienie piersią
- Przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).
Modelowanie ust
Wskazania do modelowania ust:
- Zwiększenie objętość wargi czerwonej,
- Modelowanie konturu ust,
- Wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust
Opis zabiegu:
Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek klienta. U młodych kobiet, a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.
Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bolesne?
Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponuje klientom znieczulenie przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem.
KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT POWIĘKSZANIA UST?
Po zawsze występuje obrzęk, który ustępuje po ok. 3 dniach i usta robią się o ok. 30% mniejsze, co daje nam uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.
Schemat terapii:
Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.
W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.
Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez doświadczonego kosmetologa przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.
ZALECENIA POZABIEGOWE:
Przez kilka godzin po zabiegu powiększania ust powinno się unikać nadmiernej ekspresji w ich obrębie (nie pić przez słomkę i z butelki), unikać gorących napoi, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne, sauna).
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.
Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:
- Kobiety w ciąży i karmiące piersią
- Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…)
- Skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.
Kwas hialuronowy
Wskazania do usuwania zmarszczek:
- Zmarszczki
- Bruzdy
- Opadnięte kąciki ust
Opis zabiegu:
Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.
CZY ZABIEG JEST BOLESNY?
Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat, smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.
KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?
Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.
Schemat terapii:
Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia osoby z codziennego życia.
ZALECENIA POZABIEGOWE
Po zabiegu należy przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).
Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego na twarz:
- Ciąża, karmienie piersią
- Choroby o podłożu autoimmunologicznym
- Skłonność do powstawania bliznowców, blizn przerostowych
- Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- Choroby nowotworowe
Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej, laseroterapia, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.
Objawy niepożądane:
- Zaczerwienienie, obrzęk
- Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
- Świąd w przypadku skóry wrażliwej
- Nadwrażliwość w miejscu korekcji
- Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.
Stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe służą do odbudowy struktury skóry, poprzez stymulację kolagenu i elastyny. Aby zrozumieć działanie stymulatorów tkankowych, musisz pomyśleć nad tym co najbardziej wpływa na określanie naszego wieku przez inne osoby.
Czy są to zmarszczki? Nie! Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się nawet u dwudziestolatków, a mimo to nadal postrzegamy je jako osoby młode. To utrata gęstości skóry, powoduje, że patrząc na osobę 40, 50, czy 60.letnią, jesteśmy w stanie określić jej wiek, mimo iż często nie ma zmarszczek!
Utrata jędrności twarzy powoduje zaburzenie jej naturalnego kształtu, powstawanie tzw. chomiczków czy siatki drobnych, pionowych zmarszczek na policzkach.
Stymulatory tkankowe nie są wypełniaczami, nie powiększają objętości tkanek twarzy. Ich celem jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry. A czy właśnie nie tego potrzebujesz?
W naszym gabinecie dysponujemy szeroką gamą stymulatorów tkankowych, dedykowanych do każdego rodzaju skóry i ciągle wprowadzamy nowe.