Wybierz dla siebie

Zabiegi na dłonie i stopy

Manicure

Piękne dłonie to niezaprzeczalnie wizytówka każdej kobiety. Dzięki zabiegowi manicure Twoje dłonie będą prezentowały się atrakcyjnie na każdą okazję.

W naszym salonie Sekrety Piękna zadbamy o wyjątkowy wygląd Twoich dłoni!

Zabieg manicure to nie tylko malowanie paznokci na wybrany kolor – to kompleksowa procedura polegająca na pielęgnacji oraz stylizacji dłoni i paznokci, aby nadać im piękny wygląd. To również relaks – chwila dla Ciebie, podczas której możesz odprężyć się i zapomnieć o rzeczywistości.

W naszym salonie Sekrety Piękna wykonujemy różne rodzaje manicure, w tym manicure klasyczny, a także hybrydowy.

Manicure klasyczny

Klasyczny manicure to popularna procedura, która polega na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu, usunięciu narastających skórek oraz pomalowaniu paznokci bezbarwnymi lub kolorowymi lakierami klasycznymi. Dodatkowo paznokcie mogą być przyozdobione różnymi dekoracjami według życzenia klientki.

Zabieg manicure klasycznego może być także połączony z pielęgnacją dłoni odpowiednimi kosmetykami, aby usunąć ich nadmierną suchość i nadać im atrakcyjny, zdrowy wygląd.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to rodzaj manicure trwałego, który jest alternatywą dla tipsów, akrylu czy żelu. Polega on na usunięciu skórek, nadaniu kształtu paznokciom po wcześniejszym jego ustaleniu, odpowiednim przygotowaniu płytki i nałożeniu specjalnego lakieru hybrydowego, który utwardzany jest pod lampą LED. Następnie paznokcie maluje się i ozdabia zgodnie z życzeniami klientki. Efekty utrzymują się przez 2 tygodnie, po tym czasie należy manicure wykonać na nowo.

Manicure hybrydowy może być także połączony z zabiegami pielęgnacyjnymi na dłonie, by dać spektakularny rezultat.

W naszym salonie Sekrety Piękna wykorzystujemy najwyższej jakości kosmetyki i jednorazowe narzędzia do wykonania manicure. Decydując się na manicure u nas, możesz mieć pewność, że Twoje dłonie będą wyglądały wspaniale.

Salon Sekrety Piękna – manicure Lublin Zana – zachęcamy do skorzystania z oferty naszego salonu!

Przedłużanie paznokci

Zapuszczenie długich, pięknych i zadbanych paznokci jest bardzo pracochłonne. Rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie zapuścić naturalnych paznokci, jest nałożenie masy akrylowej lub żelowej. Jeśli już zdecydujemy się na przedłużanie paznokci, stajemy przed dylematem: „którą metodę wybrać?”.

Żel czy akryl?

Wyróżniamy dwie podstawowe metody przedłużania paznokci: żelową i akrylową. Każda z tych metod posiada dwie techniki – można przedłużyć paznokieć na tipsie lub na szablonie. W zależności od tego, jaką mamy naturalną płytkę paznokcia, stosujemy albo tips albo formę. Przy wyborze metody kierujemy się głównie tym, w jakim stanie jest naturalna płytka paznokcia I jaką pracę wykonuje klientka, czyli jak bardzo „eksploatujemy nasze dłonie”.

Akryl i żel różnią się przede wszystkim twardością materiału. Akryl to bardzo twardy materiał, odporny na pęknięcia i złamania. Żel jest z kolei materiałem delikatniejszym i bardziej elastycznym, ale jednocześnie bardziej podatnym na pęknięcia niż akryl.

Paznokcie akrylowe i żelowe są jedną z najmodniejszych i najtrwalszych metod przedłużania paznokci, gwarantują trwałość lakieru i dowolne wymodelowanie kształtu paznokcia. Pracujemy na akrylu firmy CND uznawanego za jeden z najlepszych na rynku.

Zabieg parafinowy dla dłoni i stóp

Zabieg parafinowy jest rytuałem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla suchej i spierzchniętej skóry dłoni, i w okresie jesienno-zimowym. Zaleca się go także osobom mających częsty kontakt z detergentami. Parafina zastosowana na dłonie tworzy naturalną powłokę ochronną (zatrzymuje wilgoć), zmiękcza skórę i regeneruje. Podczas zabiegu oddaje ona ciepło, które następnie wnika głęboko do tkanek, pobudza krążenie krwi oraz otwiera pory skórne. Każdy kosmetyk położony pod parafinę będzie się zatem szybciej i głębiej wchłaniał.

parafina na dłonie
Działanie parafiny na skórę

Ciepłe okłady na bazie parafiny efektywnie poprawiają wygląd skóry, pobudzają krążenie krwi, ogrzewają, rozluźniają mięśnie i działają kojąco na bolące stawy. Parafina w połączeniu z preparatami odżywczymi potęguje efekt nawilżenia paznokci oraz skóry, uelastycznia i wygładza naskórek. Dzieje się tak, za sprawą silnych właściwości okluzyjnych parafiny, która na powierzchni skóry tworzy szczelny film zatrzymujący transepidermalną utratę wody. Pod wpływem ciepła, pory skóry otwierają się, krążenie krwi jest usprawnione, więc substancje aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych wchłaniają się szybciej.

Skóra dłoni codziennie narażona jest na kontakt z wodą, detergentami oraz działanie czynników zewnętrznych (wysokich i niskich temperatur oraz promieniowanie UV). Szczególnie zimą, skóra rąk staje się szorstka, spierzchnięta, mniej elastyczna z tendencją do pękania i mikrourazów. Stosowanie ciepłych okładów na bazie parafiny pozwoli intensywnie zregenerować, natłuścić i uelastycznić naskórek. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie miękka i nawilżona.

Pedicure kosmetyczny

Paznokcie opracowujemy frezarką, opiłowujemy, polerujemy i nadajemy im kształt. Pokrycie paznokci u stóp warstwą lakieru to ostatni etap zabiegu. Przy pedicurze kosmetycznym nie opracowujemy podeszwy stopy.

Pedicure klasyczny

Zrogowaciały naskórek z okolic paznokci oraz podeszwy stopy usuwamy za pomocą frezarki, niekiedy skalpela, paznokcie opiłowujemy, polerujemy i nadajemy im kształt. Pokrycie paznokci u stóp warstwą lakieru to ostatni etap zabiegu.

pedicure
Wskazania:
  • zrogowaciały i popękany naskórek
  • odciski
  • wrastające paznokcie
  • nieestetyczny wygląd stóp
  • nierówna płytka paznokci

Pedicure MAVEX

To przyjemny, a zarazem skuteczny zabieg, który nadaje zniszczonej skórze stóp niespotykaną miękkość. Proste w użyciu płaty nasączone buforowanym roztworem kwasu pozwalają na bezbolesne i niezwykle bezpieczne usunięcie zrogowaciałego naskórka bez podrażnień i łuszczenia. Bezpieczny w przypadku stopy cukrzycowej oraz po chemioterapii.

Bazuje na zmiękczających, normalizujących proces keratynizacji naskórka zbuforowanych kwasach: glikolowym i mlekowym nie powodując dyskomfortu złuszczania po aplikacji.

  • bez frezarki,
  • bezbolesny,
  • trwa tylko 15 minut,
  • usuwa całkowicie odciski, zrogowacenia oraz pęknięcia stóp,
  • posiada certyfikat medyczny.
mavex

Wybierz zabieg dla siebie i zapisz się na wizytę już dziś

Przewiń na górę